Go to ...

2017 Kara Liste Sicil Affı Çıktı Mı? Tüm Merak Edilenler İçin Tıkla


2017 Sicil affı detayları, kara liste affı ne zaman, ayrıntılar ne? TBB Risk Merkezi –

 

YARDIM EDİN LÜTFEN
 • Mustafa: – Allah aşkına orada birileri varsa yardım etsin!!!
 • TCKREDİNOTU.COM: -Hayrola Beyefendi? Bir durum mu var? Yardımcı olmaya çalışalım.

 

SİCİL AFFI GERÇEKTEN ÇIKTI MI?

Mustafa Bey: 3 Yıl önce yasal takibe takıldım. İşlerim kötü gittiğinden 3 ay boyunca bankaya ne kredi nede kredi kartı borcumu ödeyebildim. Sonunda da kredi sicilimi bozdurdum anlayacağınız. Ben bu işin böyle kötü olduğunu bilseydim evimi satardım ama bilemedik işte. Şuan hiç bir banka ne kredi kartı nede kredi veriyor. Sicilim bozukmuş. Bunun ne derece zor olduğunu bilemezsiniz. Geçenlerde sicil affının çıktığına dair bir haber gördüm. Doğru mu? Çıktımı?

EVET SİCİL AFFI ÇIKTI

TCKREDİNOTU.COM: Öncelikle bu konuda biraz rahatlamanızı istiyorum. Çünkü sicil affı konusu meclise getirildi ve 18 ocak 2017 tarihinde meclisten çıktı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın onaylaması için, ona gönderildi. Cumhurbaşkanı da nihayetinde imzalayarak onayladı. Bundan sonra 27 Ocak 2017 Tarihinde de Resmi Gazete’de yayımlanarak Yürürlüğe girmiş oldu.

YARARLANMA SÜRESİ VAR MIDIR?
 • Mustafa Bey: Oh be buna çok sevindim. İçime su serptiniz. Peni bunun bir süresi var mıdır?
 • TCKREDİNOTU.COM: Değerli dostlarımız, yararlanma süresi elbette ki var. 6 aylık bir süresi var. 27 ocak 2017 tarihi ile 27 Temmuz 2017 tarihleri arasında.

 

BU YASADAN KİMLER YARARLANABİLİYOR? TAM OLARAK NE?

Mustafa Bey: Bu yasadan kimler yararlanabilecek? Hangi borçları kapsıyor? Genel tanımı ne?

TCKREDİNOTU.COM: Bu yasadan, gerçek kişilerde, tüzel kişilerde yararlanabiliyor. Anlayacağınız toplumun tüm kesimleri yararlanabilir. Kredi, kredi kartı borcu, protestolu senet ve çek borçları çıkarılan geçici yasa kapsamındadır. 6 Ay geçerlilik süresinin olduğunu belirtmiştik. Sizlerde 27 Temmuz 2017 tarihine kadar borcunuzun tamamını ya ödeyecek, yada yeniden yapılandıracaksınız. Bu sayede bankalarda dilerse sizlerin bu durumunuzu görmeyebilecek.

BORÇ NEREDEN SORGULANIR?
 • Mustafa Bey: Borcumun ne kadar olduğunu nereden ve nasıl öğrenebilirim?
 • TCKREDİNOTU.COM: Bu çok basit. iki farklı şekilde öğrenebilirsiniz. Ya borçlu olduğunuz bankaya gider ve bir kağıtta şimdiye kadarki ödemelerinizi ve borcunuzun ne kadar olduğuna dair detaylı bir döküm alırsınız. Yada TBB Risk Merkezinden, sorunlu kredilerinize, kredi kartı borçlarınıza, kredi borçlarınıza dair detaylı bir rapor alırsınız.

 

BORÇ ÖDEMELERİ NEREYE YAPILIR
 • Mustafa Bey: Borç ödemesi nereye yapılıyor?
 • TCKREDİNOTU.COM: Sizlerden ricamız lütfen bu konularda aracı kullanmayınız. Zira kendilerine faydaları yoktur ve sizin adınıza da bir işlem yapamazlar. Yapacağınız şey çok basit. Borcunuz hangi bankaya ise veya hangi finans şirketine ise borcunuzu direkt olarak oraya ödüyorsunuz. Ayrıca ödediğinize dair de birde kağıt istemeyi unutmayın.

 

BORÇ ÖDEMESİ TBB RİSK MERKEZİNDE, BANKALARDA VE FİNANS KURULUŞLARINDA NE ZAMAN GÖRÜLEBİLECEK?
 • Kredi veya kredi kartı borçlarınızı ödediyseniz TBB Risk Merkezi Raporunda bir sonraki ay sonunda
 • Çek borçlarınızı ödediyseniz TBB Risk Merkezi Raporunda 3 iş günü sonunda
 • Protestolu senet borçlarınızı ödediyseniz TBB Risk Merkezi Raporunda bir sonraki ay gözükecektir.
 • Bireysel kredi kartı ve kredi borcunuzu ödediyseniz bankalarda veya finans kuruluşlarında 2. iş günü gözükecektir.

 

 • Şirket kredi kartı ve Ticari kredi borcunu ödediyseniz bankalarda veya finans kuruluşlarında ay sonunda gözükecektir.
 • Bu belirtilen süreler dışında TBB Risk Merkezinden Rapor alırsanız sıkıntılı çıkabilir. Ama belirttiğimiz sürelere riayet ederek aldığınız risk raporunda durumunuz halen sıkıntılı ise hemen borcunuzu ödediğiniz bankaya ödendi kağıdı ile gidip bu durumu düzelttirin.

 

BORCUMU ÖDERSEM HEMEN KREDİ ALABİLİYOR MUYUM?
 • Mustafa Bey: Açık ve Net bir soru soruyorum. Borcumu ödedikten sonra hemen kredi alabilir miyim?
 • TCKREDİNOTU.COM: Değerli okurumuz, bu konu bankaların inisiyatifine bırakılmıştır. Zira bankalar isterse görmeye bilir denmektedir. Ama benim şahsi görüşüm de hemen kredi alamayacağınız yönünde. Çünkü kredi almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken en önemli hususlar arasında iyi bir kredi notu, temiz kredi sicili ve düzenli gelir vardır.

 

Haydi siciliniz affa uğradı. Düzenli bir geliriniz de var ve istenildiğinde maaş bordronuzu sunabiliyorsunuz. Ama gel gör ki, kredi notunuz yüksek değil. Bunu yükseltmeniz gerekecektir. Benim bildiğim kadarıyla da şuan bankalar bir çok kişiyi geri çeviriyormuş. Kredi alma noktasında. Kimisi de ödemelerimi zamanında yaptım ve kredi notum arttı deyip, kredi almışlar. Bu konuda bankanız ile görüşerek çözüme kavuşturma yoluna gitmelisiniz. Bizler olan biten ne varsa sunduk.

EN DOĞRU KREDİ HABERLERİ İÇİN BİZİ OKUMAYA DEVAM EDİNİZ. AYRICA SORULARINIZ VARSA YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ. TCKREDİNOTU.COM

 

 

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Genel

Vefat Edenin Banka Borcunu Kim Öder ?

Ölen kişinin banka borcu ne olur?, ölenin kredi borcunu kim öder?, Ölen kişinin konut kredisi ve taşıt kredisi borcunu kim öder ? – Oldukça önemli ve hayati bir konu ile karşınızdayız. Çok büyük ihtimal Eşiniz, Babanız yada Anneniz vefat etti. Başınız sağolsun dileklerimizi de sunalım. Şimdi asıl konu, vefat eden kişinin banka borçlarının durumunun ne

TC ile Kara Liste Sorgulama Mümkün Mü? Nasıl Öğrenilir?

Kara Liste Sorgulama, Kara Liste Öğrenme, Kara liste nasıl sorgulanır? TBB Risk Merkezi Kara Liste Sorgulama, Hangi Bankalardan  Kara Liste Sorgulaması Yapılır? – Geniş ve detaylı bir yazı ile karşınızdayım. Ekonomi hayatımızın en önemli kısmını oluşturuyor. Bankalar ile içli dışlı hale geldik. Özellikle kredi ve kredi kartı ürünleri havalarda uçuşuyor. Sadece bizim ülkede değil, tüm

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Alınır? İşte Tüm Ayrıntılar

Faturalı Hat Üzerinde Nasıl Kredi Çekiliyor? İşte Tüm Ayrıntılar – Bu yazımda ilginç ve farklı bir kredi haberine imza atacağım. Malumunuz bir sürü ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçları karşılamak adına da; ufak limitli ise kredi kartlarına yöneliyoruz. Yok daha yüksek limitli ise kredi çekmek durumunda kalıyoruz. Özellikle de 5 bin lira ile 10.000 TL arasında ciddi

Findeks Banka Kredi Notum Düşükmüş Nasıl Yükseltip Kredi Çekebilirim ?

Findeks kredi notu artırma, banka kredi notu yükseltme yolları, Kredi notu nasıl artırılır? Adım Sadullah, Kredi notumu artırmak istiyorum. Bu açıdan sizleri rahatsız etmek durumunda kaldım. Hangi bankaya gidiyorsam hep ret yanıtı alıyorum. Birde ne oluyorsa bu puanım daha da düşüyor. Hiç anlamadım. Ben kredi çekemeyecek miyim? Gelir desen en alası var. Kredi sicilim de ise

Apple Marka Akıllı Telefon için Masrafsız İhtiyaç kredisi Garanti’de

Garanti Bankası Apple Kredi kampanyası, Garanti Apple marka ürünler için ihtiyaç kredisi fırsatı – Adım mehmet ve yeni işe başladım. bazı ihtiyaçlarım var. ne yaparım ederim diye düşünürken kredice.com siteniz ile karşılaştım. Herkesin sorularına sıkılmadan üşenmeden cevap veriyorsunuz. Bu gerçek mi diye bende yazıyorum. Bakalım benim sorunuma da değinecek misiniz? Bilgisayar bölümü mezunuyum. Teknoloji ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About admin