Go to ...

Arsanı Seçmek Senden Finansmanı da Ziraat Bankasından


Ziraat bankası arsa kredisi hesaplaması Arsa kredisi faiz oranları, Arsa kredisi özellikleri ve başvuru şartları – Dün bir okurumuzda, daha önce değinmediğimiz bir kredi noktasında yardım isteniliyordu. Okurumuz Mehmet bey, güzel bir arsa bulmuş. Dediğine göre 3 – 5 yıl içerisindeki karı %400 olacakmış. Şehir bu arsaya doğru hızlıca gelişecekmiş. Haliyle kendisi de yatırım yapmak istiyor ama cebinde yeterli parası yok. 50 Bin liraya arsa sahibi ile anlaşmış ve cebinde şuan 25 bin lira var. Hangi bankadan uzun vade ile  kredi çekebilirim diye soruyor.

ZİRAAT BANKASINI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Mehmet bey bu yazıyı şuan sizin durumunuzda olan tüm okurlarımız için kaleme alıyoruz. Oldukça istifadeli bir yazı olacağına inandığımdan, sizlerden ricam yazımızı facebook gibi yada twitter gibi hesaplarınız ile beğenerek arkadaşlarınızın da görmesini sağlamanız. Arsa alacaksınız ve cebinizde yeterli miktarsa para yok. O halde direkt yüksek faizli ihtiyaç kredilerine yöneleceğinize arsa kredilerini düşünebilirsiniz. Örneğin ziraat bankası özel ve güzel bir kredi kampanyası hazırlamış. Bunu değerlendirmeye ne dersiniz?

ZİRAAT BANKASI ARSA KREDİSİ AYRINTILARI

Kimisi ziraat bankasına ön yargı ile yaklaşır ama, durum öyle değildir. Devlet bankasıdır ve devlet politikalarına göre hareket eder. Örneğin şuan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın faizlerin düşmesi gerektiği noktasında ki görüşlerini biliyoruz. Ama özel bankalara baktığında şuan için ciddi bir artış söz konusu. Ziraat bankasında ise aksine faiz oranları çok daha uygun. Bunu belirtmek istedim. Bu kampanyaya göre siz arsanızı belirliyor ve seçiyorsunuz. Daha sonra ziraat bankasının kapısını çalıyorsunuz.

Yalnız dikkat etmeniz gereken bir iki husus var. Örneğin almak istediğiniz arsanın belediyenin sınırları içerisinde olması en büyük şart. Bunun dışında bu arsanın imarlı da olması gerekiyor. Bu dediğimize göre arsanızı belirlediğinize göre ziraat bankası da bir ekspertiz görevlendiriyor. Arsanın ekspertiz değerinin %50’si yani yarısına kadar kredi alabiliyorsunuz. Üstelik geri ödeme yaptığınızda ise kredi vadesi olarak 60 ay gibi uzun bir süre seçeneğini belirleyebiliyorsunuz. Ödeme gücünüze göre 12 ay da seçebilirsiniz 60 ayda.

KREDİNİN FAİZ ORANI VE DİĞER HUSUSLAR

Şimdide faiz oranlarına değinelim kısaca. Bu kredi kampanyasının sizlere sunduğu faiz oranı %1,11 dir. Değişmez ve sabittir. kredi vadesi her ne olursa olsun bu oranı alırsınız. Peki faiz oranı düşük mü? Elbetteki düşük ve kaçırılmayacak bir oran. tabi şuan için. Gelelim diğer meselelere. Bu kredi ile birlikte hayat sigortası yaptırmanız gerekecektir. Kaç ay kredi vadesi seçtiyseniz o süre boyunca hayat sigortası da yaptırmanız şart. Bunları bilmeniz de fayda var.

Ekspertiz ücreti de ödemeniz gerekecek. Arsanızın teminatı yeterli olacak. Ek bir teminat göstermenize gerek olmayacak. Bu arsa üzerine de ipotek yapılacak. Şununda altını hemen çizelim. Sonra demedi demeyim.Her başvuranın, başvurusu kabul olacak diye bir durum söz konusu değil. Ziraat bankası da tıpkı diğer bankalar gibi risk ve istihbarat çalışması yapacaktır. Elde ettiği verilere göre onay verebileceği gibi onay vermeye de bilir. Ek belge, kefil yada teminat talebinde de bulunabilir. Bunlar tamamen sizin ile alakalı olan bir durum.

25 BİN LİRA İÇİN KREDİ HESAPLAMASI YAPALIM

Buradaki hesaplamamızı, okurumuz, Mehmet bey’in isteğine göre yapacağız. 50 bin liralık arsa alacakmış ve 25 bin liraya ihtiyacı varmış. 25 bin liralık arsa kredisini 60 ay vade ile ödeyeceğinizi düşünelim ve ona göre hesaplayalım. Belirlenen faiz oranının %1,11 olduğunu bir defa daha vurgulayalım. Aylık taksidinize baktığımızda 607,74 TL olduğunu belirtelim. Yıllık maliyet oranı %19,1176 dır. İpotek tesis ücreti 118 lira ve Ekspertiz ücreti de 623 liradır.

25 bin liralık arsa kredisini 36 ay vade ile ödeyeceğinizi düşünelim ve ona göre hesaplayalım. Belirlenen faiz oranının %1,11 olduğunu bir defa daha vurgulayalım. Aylık taksidinize baktığımızda 878,73 TL olduğunu belirtelim. Yıllık maliyet oranı %20,19 dur. İpotek tesis ücreti 118 lira ve Ekspertiz ücreti de 623 liradır.

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka Şubesi

Türkiye İş Bankası Günde 5 Liraya 5.000 TL Sonbahar Kredisi Başvuru Şartları

İş bankası Sonbahara Özel Kredi Kampanyası, Türkiye İş Bankası Hesaplı, Uygun ve Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi – Parasız hiç bir iş dönmüyor. Dünyalar kadar ihtiyacımız var. Birde yılın bazı zamanlarında bazı zaruri harcamalarımız oluyor. Sonbaharda buna dahil. Toplumun geneli itibari ile sonbahar ile birlikte harcamalarımız artıyor. Zira herkesin kendi çapında bazı hazırlıkları oluyor. Örneğin bir

Qnb Finansbank Kredi Notuna Göre Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi

Qnb Finansbank 2017 Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi, Uygun ve hesaplı bayrama özel kredi – Saygıdeğer dostlarımız, 2 -3 haftadır bankaları kurban bayramına özel olarak sundukları kredi kampanyalarını sizler ile paylaşıyoruz. Zira bayram gibi, yılbaşı gibi veya doktorlar günü, öğretmenler günü gibi özel haftalarda bankalar kredilerini daha da uygun faiz ile veriyorlar. Bu da kredi çekecek

Türkiye Halk Bankası Emeklilere 5.000 TL Uygun Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Emekli Kredi Kampanyası –  Emekli okurlarımız, sizler için güzel bir kredi kampanyası hazırladık. Hani nerede özel bir kampanya varsa anında bu siteden sizler ile paylaşmaya çalışıyoruz zaten. Dediğim gibi bu yazıda da emekliler için güzle bir kampanya hazırlanmış. Sizlerinde yüksek faiz ile kredi almasını istemediğimizden bu

Halkbank Hesaplı ve Çok Uygun Kurban Bayramı Kredisi 2017

Hailkbank Bayram Ettiren Kredi, Düşük faizli kurban bayramı kredisi, Uygun ihtiyaç kredisi – Bayram ağzı bu kampanyayı mutlaka sizlere ulaştırmak gerekliliğini kendimde hissediyorum. 7 -8 bankanın kurban bayramı için hazırlamış oldukları kredi kampanyalarını, sizler için derleyip daha önce sunmuştum zaten. Yalnız Halkbank son ana kadar bekledi ve turnayı gözünden vurmuş olduk. Bayram özel bir kampanya

Abank’tan Kurban Bayramı Müjdesi Kredi Kampanyası İnternetten Anında Başvuru

Abank 2017 kurban bayramı ihtiyaç kredisi, alternatifbank hesaplı kredi, uygun faizli bayram kredisi kampanyası – Kurban bayramı tüm ihtişamı ve gösterişi ile yaklaşmaya devam ediyor. Büyük AVM’ler kendilerini hazırladılar. Marketler ise kendi çapında hazırlıklarını tamamladılar. Esnaflarımız hazır gibi. Vatandaşlar ise son rötuşlarını yapıyorlar. Örneğin bizim apartmanda ki komşuların hemen hemen hepsi otellerde yerlerini ayırdılar bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About admin