Go to ...

Ekonomi Karışık Peki Referandumdan Sonra Dolar Artar mı


Seçimden sonra dolar artacak mı? 16 Nisan 2017 Referandumdan Sonra Dolar Ne Olur?- kredice.com‘un değerli okurları, Türkiye resmen seçime kilitlendi ve odaklandı. Tabi piyasalar da referandumdan gelecek haberleri bekliyor. Zira vatandaşın ve esnafın sıkıntılı olduğunu gerek ayak üstü sohbetlerde, gerekse de bizlere gelen yorumlardan anlayabiliyoruz. Ekonomi biraz karışık bu sıralar. Biliyorsunuz işsizlik oranları da geçenlerde açıklandı ve artmış olduğunu gördük.

EKONOMİ AZ BİRAZ KARIŞIK

Yani iş verenler mecburen işçi çıkardı. 2 -3 haftadadır, pazara eşimin yerine ben çıkıyorum. Fiyatlar dudak uçuklatacak cinsten. Tamam hadi geçer falan diyoruz ama kemer sıktıkça da bir hale döndük. Birde dolar arttıkça bizlere yansıyan etkileri de oluyor. Bir çok şey dolar endeksli olarak getiriliyor. Dolar arttığında da biz vatandaşlar ciddi manada etkileniyoruz. Ama bizden ziyade bazı kesimler dolardan çok daha fazla etkileniyor.

DOLAR İLE İŞ YAPAN İŞLETMELER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Örneğin dolar ile mal ve ürün alan iş yerleri, işletmeler ve firmalar ciddi manada etkileniyor. Millette para mı var? peşin alsın. Bir çoğu borca alınmış şeyler. Bizim parayla 10 bin lira borcu olan bir kişinin birden 12 – 13 bin lira borcu olabiliyor. Mecburen satıcı da fiyatları daha fazla artırıyor. Haliyle de vatandaş daha da fazla çileden çıkıyor. Cebinde para olmadığından dolayı da alamıyor. Bu işin bir boyutu. İdi. Ticaret ile uğraşan ve bunu da dolar endeksli yapanları bir sıkıntı almış gitmiş durumda.

DOLAR AL SAT EKMEK YE – DOLAR MUAMMA

Bir de Piyasa da al satçılar var. Bundan ekmek yiyorlar. Kimisi ciddi paralar kaldırırken, kimisi de aylık pazar parasını çıkarıyor. Bunlarda 50 – 100 kişi falan değil. Bu iş ile uğraşan binlerce kişi var. zamanında birisiyle tanışmıştım. Şimdiye kadar el kapılarında boşuna çalışmışım diyordu. Dolar düştüğünde hemen alıyor. Dolar arttığında ise hemen satıyor. Güzel parada kazanılıyor. Diyelim ki 100 bin dolar aldınız. Dolar kuru bugün 3,62’ler de. Kendine göre bir hedef belirliyor.

Diyelim ki dolar 3,90 olduğunda satıyor. Bakın sadece 28 kuruşluk artışta, 28 bin liralık kar elde ediyor. Şimdi bu durumda olanlarda var. Haliyle şuan milyonlarca insanın sıkıntısı ve sorduğu soru ortak. Dolar ne olacak?

GÖZLER REFERANDUMDA DOLAR ARTACAK MI?

Şuan dolarda akıl almaz ve inanılmaz şeyler oluyor. Çünkü Amerika dan gelen açıklamalar genel itibariyle fena değil. Geçenlerde Fed Başkanı Yellenin açıklamasında bile doların bu seviyelere düşmesini gerektirecek bir durum yoktu. Üstelik bizim ülkeden gelen verilerde yüksek geliyor. Ama yinede dolar düşüyor. Sizce de bir terslik yok mu? Bir çok dolar yorumcusunu takip ettiğinizde hepsinin ortak dedikleri bir şey var. O da bir terslik olduğu yönünde.

REFERANDUM ÖNCESİ DOLARA MÜDAHALE SÖZ KONUSU

Şuan Merkez bankasının ciddi müdahaleleri söz konusu. Ama yinede ter olan bir şey var. Biraz araştırma tarama yaptığımızda da bazı sonuçlara ulaştık. Ha bu doğrudur veya yanlıştır? yorumunu tamamen sizlere bırakıyoruz. Bizler sadece olabilecek bir durumdan söz ediyoruz. Zira Referandumu ekonominin etkilememesi adına şuan tüm kaynakların kullanıldığı ve müdahalelerin yapıldığı gibi bazı bilgilere ulaştık.

Dolayısıyla da eğer bu doğruysa, referandumdan sonra, sonuç her ne olursa olsun, doların artacağı anlamı çıkıyor. Bir kaç yerde doların 5 lira olacağını dahi gördüm. Hatta geçenlerde ekonomiyi takip eden bir arkadaşım şakayla karışık çok büyük bir rakam bile söyledi. Bu yazıyı da sakın seçimleri etkilemek için yazdığımızı düşünmeyin. Bizim de temennimiz Liranın değer kazanması yönünde. Piyasada da çok fazla bu konu sorgulanınca ister istemez kaleme aldık.

e devlet referandumda tc no ile hangi sandıkta oy kullanacağını öğren

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Genel

Vefat Edenin Banka Borcunu Kim Öder ?

Ölen kişinin banka borcu ne olur?, ölenin kredi borcunu kim öder?, Ölen kişinin konut kredisi ve taşıt kredisi borcunu kim öder ? – Oldukça önemli ve hayati bir konu ile karşınızdayız. Çok büyük ihtimal Eşiniz, Babanız yada Anneniz vefat etti. Başınız sağolsun dileklerimizi de sunalım. Şimdi asıl konu, vefat eden kişinin banka borçlarının durumunun ne

TC ile Kara Liste Sorgulama Mümkün Mü? Nasıl Öğrenilir?

Kara Liste Sorgulama, Kara Liste Öğrenme, Kara liste nasıl sorgulanır? TBB Risk Merkezi Kara Liste Sorgulama, Hangi Bankalardan  Kara Liste Sorgulaması Yapılır? – Geniş ve detaylı bir yazı ile karşınızdayım. Ekonomi hayatımızın en önemli kısmını oluşturuyor. Bankalar ile içli dışlı hale geldik. Özellikle kredi ve kredi kartı ürünleri havalarda uçuşuyor. Sadece bizim ülkede değil, tüm

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Alınır? İşte Tüm Ayrıntılar

Faturalı Hat Üzerinde Nasıl Kredi Çekiliyor? İşte Tüm Ayrıntılar – Bu yazımda ilginç ve farklı bir kredi haberine imza atacağım. Malumunuz bir sürü ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçları karşılamak adına da; ufak limitli ise kredi kartlarına yöneliyoruz. Yok daha yüksek limitli ise kredi çekmek durumunda kalıyoruz. Özellikle de 5 bin lira ile 10.000 TL arasında ciddi

Findeks Banka Kredi Notum Düşükmüş Nasıl Yükseltip Kredi Çekebilirim ?

Findeks kredi notu artırma, banka kredi notu yükseltme yolları, Kredi notu nasıl artırılır? Adım Sadullah, Kredi notumu artırmak istiyorum. Bu açıdan sizleri rahatsız etmek durumunda kaldım. Hangi bankaya gidiyorsam hep ret yanıtı alıyorum. Birde ne oluyorsa bu puanım daha da düşüyor. Hiç anlamadım. Ben kredi çekemeyecek miyim? Gelir desen en alası var. Kredi sicilim de ise

Apple Marka Akıllı Telefon için Masrafsız İhtiyaç kredisi Garanti’de

Garanti Bankası Apple Kredi kampanyası, Garanti Apple marka ürünler için ihtiyaç kredisi fırsatı – Adım mehmet ve yeni işe başladım. bazı ihtiyaçlarım var. ne yaparım ederim diye düşünürken kredice.com siteniz ile karşılaştım. Herkesin sorularına sıkılmadan üşenmeden cevap veriyorsunuz. Bu gerçek mi diye bende yazıyorum. Bakalım benim sorunuma da değinecek misiniz? Bilgisayar bölümü mezunuyum. Teknoloji ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About admin