Findeks Banka Kredi Notum Düşükmüş Nasıl Yükseltip Kredi Çekebilirim ?

Findeks kredi notu artırma, banka kredi notu yükseltme yolları, Kredi notu nasıl artırılır? Adım Sadullah, Kredi notumu artırmak istiyorum. Bu açıdan sizleri rahatsız etmek durumunda kaldım. Hangi bankaya gidiyorsam hep ret yanıtı alıyorum. Birde ne oluyorsa bu puanım daha da düşüyor. Hiç anlamadım. Ben kredi çekemeyecek miyim? Gelir desen en alası var. Kredi sicilim de ise problem yokmuş. Şimdi bana şu kredi notu nasıl yükseltilir? bir anlatın da bende adam akıllı bu işin üzerine yoğunlaşayım.

TCKREDİNOTU.COM: Sadullah bey, sizin durumda olan binlerce insan demiyorum, milyonlarca insan var. Bir sürü soru geliyor. Hepsine cevap vermemizin imkanı yok. Ama böyle milyonları ilgilendiren durumları da es geçemiyoruz. Bu yazıyı da okuyan ve maddeleri de uygulayan herkesin istifade edeceğinden eminim. Bakınız kredi notu oynak bir yapıdadır. İş ve işlemlerimize göre artabilir veya azalabilir. Bizlerde dikkat etmeniz gerekenleri, yapmamanız gerekenleri ve uygulamanız gerekenleri açıklamaya çalışacağız.

ARTIK BANKALARA DURMADAN KREDİ BAŞVURUSUNDAN KAÇININ

Yukarıdaki okurumuz, bankalardan durmadan ret yanıtı aldığını belirtmiş. Bununla beraberde kredi notunun sürekli düştüğünü söylüyor. Bakın bu durum ayağa taş bağlayıp denize atlama olayı gibidir. Sizlerde durmadan bankalardan red alıyorsanız bundan hemen vazgeçin. Bu işlem kredi notunuzu %10 oranında daha da düşürecektir. Kredi notunu yükseltmek isteyen bir kişi için bu durum istenmedik bir davranıştır. Bunu artık yapmayın.

BANKA BORÇLARINIZI ZAMANINDA ÖDEYİN

Kredi notunuzu findeks hesaplar. Sizi anlık takip eder. Özellikle banka borçlarınızı ödememenize kıl olur resmen. 3 Gün kredi kartı borcunuzu geciktirdiniz mi? O halde kredi notunuz düşecektir. Kredi borcunuzu aksatıyor musunuz? O halde kredi notunuz yeniden düşecektir. Hemen öyle böyle değil. Bu durum %30 oranında kredi notunuzu etkiliyor ve en önemli madde olarak karşımıza çıkıyor. Sizlerinde kredi ve kredi kartı borçları varsa bunu ne olur zamanında ödeyin. Ancak bu şekilde kredi notunuz artacaktır.

FAZLA OLAN KREDİ KARTLARINIZDAN KURTULUN

Kimi zaman cebimizde 4 -5 tane kredi kartı taşırız ve sadece birini kullanırız. Diğerleri süs olarak kalır cebimizde. Ama biraz düşündüğümüzde bu durumun çok tehlikeli olduğunun farkına varırız. 5 Kredi kartınız var ve ortalama hepsinde 7 bin lira limit var. Siz cebinizde toplam 35 bin lira taşıyorsunuz. Findeks size zaten bankalar 35 bin lira vermiş, o halde notunuzu düşüreyim der. Zaten riskli durumdasınız, neden daha fazla riskli duruma sokayım ki der. Kullanmadığınız fazla kartlardan kurtulun ve notunuz rahatlasın.

DÜŞÜK TUTARLI KREDİ DERDİNİZE DERMAN OLACAK

Bakın bu madde işinize çok yarayacak. belki bankalar size 20 bin lira kredi vermez ama bin yada iki bin lira kredi verecektir. Aldığınız krediyi taksitlere bölün. Bu sayede her ay düzenli bir şekilde kredi ödeyebileceksiniz. Kredi notunuz ilk etapta biraz düşse de, 3 -5 ay içerisinde düzenli ödemelerden notunuz yükselecektir. Kredi notunuz belirli bir yüksekliğe geldikten sonra kalan borcunuzu da kapatın. Bu sayede notunuz fırlayacaktır.

ELİNİZDEN GELDİĞİ KADARIYLA ÇOK FAZLA BANKACILIK ÜRÜNLERİ KULLANIN

Ek hesap, kredi kartı nakit avans gibi özellikleri kullanın. Diyelim ki 300 lirayı bir günlük çekin ve ertesi gün ufacık ve minicik faiz ile geri ödeyin. Maksat kredi notunuzu artırmak. Ayda bu işlemleri bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz. Bankacılık ürünü kullandınız mı? Evet. Borcu da zamanında ödediniz mi Evet. O halde artsın kredi notunuz. Havale, eft yapabilirsiniz. Elinizden geldiği kadarıyla bu tiş işlemleri yapın.

Kredi Notunu Yükselten Kredi Kampanyası Aktifbank’ta Acele Et

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.