ICBC Turkey Emeklilere Özel Hesaplı ve Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

SGK emeklilerine özel ICBC Turkey Hesaplı Kredi, Düşük faizli emekli ihtiyaç kredisi – Saygıdeğer okurlarımız, bankaların hazırladığı en özel ve kaliteli kredi haberlerini yayınlamaya devam ediyoruz. Hayatımız kredilere endekslenmiş durumda. Kredi ile ihtiyaç ve gereksinimlerimizi karşılayabiliyoruz. Düzenli geliri olan, kredi notu iyi olan ve kredi sicilinde de bir problem olmayan herkes kredi başvurusunda bulunabiliyorlar. Kredi başvurusu yapanların çok büyük bir bölümünün emekliler tarafından oluşturulduğunu biliyor muydunuz?

ICBC URKEY’DEN EMEKLİLERE HESAPLI KREDİ

Emekliler çok fazla kredi başvurusunda bulunuyor. Bankalar da kredi vererek büyüme hedeflerini tutturmaya çalışıyorlar. Doğal olarak da her ay geliri düzenli olan emeklileri kaybetmek istemiyorlar. Onlar için çok özel ve hesaplı kredi kampanyaları yapıyorlar. Bende bu platform üzerinden zaten sizleri kredi kampanyaları ile bilgilendirmeye devam ediyorum. Yazımızı da ICBC Turkey’in SGK Emeklilerine Özel olarak sunduğu Kredi Kampanyasına ayırdım. Sizlere de kredi lazımsa, o halde bunu daha hesaplı yapmaya ne dersiniz?

EMEKLİLERE DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ ICBC TURKEY’DE

Bankalar emekli maaşını, taşıyan emeklilere özel kredi kampanyaları yapıyor. ICBC’de hesaplı bir kampanya hazırlamış. Ön şart olarak da emekli maaşınızı ya ICBC’den almanız yada buraya taşımanız gerekiyor. Faiz oranı ise çok uygun. Daha doğrusu iki farklı faiz oranı sunuyor. Bunlardan bir tanesi ise çok mükemmel. Kredi vadesi en kısa 2 ay ve en uzun 48 ay yapabiliyorsunuz. Yalnız Kredi vadesini 2 ay ile 12 ay arasında yaparsanız faiz oranı %1,22 oluyor. Eğer vade sayınızı 13 ay ile 48 ay arasında düşünürseniz de bu defa faiz oranı %1,13 olacaktır.

TAHSİS ÜCRETİ, HAYAT SİGORTASI VE KREDİ LİMİTİ

Tahsis ücretiniz olacaktır. Bankalar masraf ücreti alıyorlar. Bu tutar çok yüksek değildir. Diyelim ki 25.000 TL kredi aldınız. Tahsis ücretini de 125 TL kadar olacaktır. kredi limitinin binde beşidir. Hayat sigortası da yaptırılıyor. Hayat sigortası hesaplaması ise herkes için farklı oluyor. Çünkü kredi tutarı, faiz oranı, vade sayısı, yaş ve cinsiyet gibi faktörler ele alınarak hesaplanıyor. Kredi limiti ise en az 1.000 TL ve en fazla 100.000 TL dir. Bu limitler çok iyidir. 100 bin lira ile karşılanmayacak ihtiyaç yok herhalde.

Ama sözlerimden de her başvuru yapan 100 bin lira alır diye bir anlayış çıkmasın. Sonuçta bankaya gelir bilginizi sunuyorsunuz. Haliyle de aylık gelirinize göre sizin için üst kredi limiti belirleniyor. Çok iyiyse aylık geliriniz en yüksek limit olan 100 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Banka herkese bir limit sunuyor. Bu limit çerçevesinde ise ne kefil, ne teminat sunuyorsunuz. Kolayca krediye ulaşıyorsunuz. Bazen de sunulan kredi limiti vatandaşın hoşuna gitmez. Bu durumda kefil yada teminat sunarak, daha yüksek limitli kredi alabilirler.

15.000 TL KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALAR

Sizde emekli maaşınızı ICBC Turkey’den alıyorsunuz. 15.000 TL kredi ihtiyacınız oldu. 15.000 TL’yi 48 ay vade ile ödemek istediğinizi belirttiniz. Banka da bu isteğinize göre faiz oranını demin yukarıda belirttiğimiz gibi %1,13 olarak sizlere verdi. Kredi tahsis ücretiniz 75 TL kadar olacaktır. Aylık ödeyeceğiniz kredi borcunuz 427 TL dir. Hayat sigortanız ise sizin demografik özellikleriniz dikkate alınarak hesaplanacaktır. Yıllık efektif faiz oranı da %18,0998 olacaktır.

Sizde emekli maaşınızı ICBC Turkey’den alıyorsunuz. 15.000 TL kredi ihtiyacınız oldu. 15.000 TL’yi 12 ay vade ile ödemek istediğinizi belirttiniz. Banka da bu isteğinize göre faiz oranını demin yukarıda belirttiğimiz gibi %1,22 olarak sizlere verdi. Kredi tahsis ücretiniz 75 TL kadar olacaktır. Aylık ödeyeceğiniz kredi borcunuz 1.372 TL dir. Hayat sigortanız ise sizin demografik özellikleriniz dikkate alınarak hesaplanacaktır. Yıllık efektif faiz oranı da %21,0229 olacaktır.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.