Go to ...

Kosgeb’in Hibe ve Faizsiz Kredisi ile Sizde Kendi İşinizin Patronu Olun


Kosgeb 50 bin lira hibe karşılıksız kredi, 100 bin lira faizsiz kredi, Kosgeb ile kendi işinizi kurun- Sevgili dostlarımız bugün karşılaştığım bir olayı sizlere aktarmak istiyorum. Cumadan çıktım ve bahçede 2 kişinin bir birine iş yeri hakkında dert yandıklarını duydum. Ali Abi ve Mehmet kardeşim ile tanıştık. İkisi de hak etmediğimiz maaş ile tüm işlere koşturuyoruz diyordu. Diploması ve belgeleri de varmış. Piyasanın çok altında çalışıyorlarmış. İş sahibi de yeri geldiğinde çay servisi yaptırıp, yeri geldiğinde ise yemekhaneye bile iş yapmaya indiriyormuş.

MADEM RAHATSIZSINIZ NEDEN KENDİ İŞİNİZİ KURMUYORSUNUZ?

Benjamin: arkadaşlar, madem iş yerinizden bu kadar dem vurup duruyorsunuz, o halde neden kendinize ait bir iş kurmuyorsunuz ki? Birinizin diploması var, diğerinizin ise ustalık belgeniz var. Kendi işinizde uzmansınız sonuçta. Allah’ın izniyle başarılı olursunuz. Kısa sürede de kar elde edersiniz.

Ali Bey: Ah keşke kendi iş yerimi açabilsem. İnan ki piyasada ki bir çok yerde benim yaptığım pide satar. Ama gel gör ki iş yeri açacak yeterli miktarda param yok. Şöyle ufaktan bir fırın kurmaya kalsam en az 40 bin lira. Bankadan kredi çekeyim desem, dünya kadar faiz. Birde bu tutarı veren bankada yok. Elimizden tutanda yok, yol gösteren de. Anlayacağınız mecburen eski işe devam.

Mehmet Bey: İnanın ki bende o kadar okul okudur, üniversite bitirdim ve işim ile alakalı bir çok belge de aldım, ama gel gör ki durumum Ali abiden aşağı değil. Çevrem var. Herkesle selamımız sabahımızda var. Bir iş yeri açsam, başarılı olacağıma da inanıyorum. Ofis kur, eşya al vs. dünya kadar para. Arabamı satsam, giderlerin yarısını karşılayamam. Sizin bildiğiniz bir şey yada bir yol var mı?

KOSGEB VAR ARKADAŞLAR

Benjamin: Değerli dostlarımız ve kendi işini kurmak isteyen okurlarımız, sizlere kendi işinizi nasıl kuracağınızı izah edeceğiz. Zira KOSGEB yanınızda. Bu yolu düşünen bir çok kimse kendi iş yeri sahibi oldu. Geçen sene binlerce kişi kosgeb’den maddi yardım alarak iş yerlerini açtı. Ayrıca iş yeri de fark etmiyor. Çay haneden tutun da Aklınıza gelebilecek bir çok iş alanına kadar yardım alabilirsiniz.

Mehmet Bey: Peki Nasıl olacak? İzlememiz gereken yol nedir? Ne kadar para kosgebden alabiliriz? Verilen bu para hibe midir? Geri ödemesi var mıdır? Bu dediklerinizi biraz daha ayrıntıları ile açıklayabilir misiniz?

ÖNCELİKLE KOSGEB EĞİTİMİ

Yazımızın bundan sonraki kısmında izlemeniz gereken yolu anlatacağız. Bu sayede sizlerde bu yolu izleyerek kısa bir sürede kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Şimdi hemen kosgeb’in ana sayfasına girin ve burada eğitim bölümünü inceleyin. Sizin ilinizdeki eğitimlere bakın ve kayıt için verilen iletişim numarasını arayarak hemen kaydınızı yaptırın. Çünkü bu eğitimlerin bir kontenjanı oluyor. Toplam 32 saatlik eğitimdir. Ücretsizdir. bedava yani 🙂 Bir iki hafta kadar eğitim sürüyor. Uygulamalı girişimcilik eğitiminizi aksatmadan alıyorsunuz.

Bu eğitimde kesinlikle devamsızlık yapmayın. Katılımınızı sağlayın. Yetkililer buna çok fazla dikkat ediyor. Zaten eğitimin sonunda eğer başarılı olursanız başarı belgenizi alıyorsunuz.

PROJENİZİ HAZIRLAYIN VE BAŞVURU YAPIN

Belgenizi aldınız. Şimdi sıra işiniz ile ilgili proje hazırlamaya geldi. İnternette onay almış kosgeb proje örnekleri var. Büyük ihtimalle kendi işiniz ile ilgili bir tane bulup, kendinize göre revize edebilir ve güncelleyebilirsiniz. Ben nasıl yapayım? Diyorsanız, proje hazırlayan firmalar var. Belirli bir ücret karşılığında sizin için proje hazırlıyorlar. Sizlerde bu projeyi alıp, KOSGEB yetkililerinin karşısına çıkıyorsunuz. İşinizi ve projenizi anlatıyorsunuz. Yetkililer beğenirse projenizi onaylıyorlar.

İŞ KURMA VE PARA ALAMA

Projeniz onaylandı artık, siz yaptıkça kosgeb’de size para ödeyecek. Kosgeb’den 50 bin lira hibe yani karşılıksız kredi alabiliyorsunuz. Bu para benim işime yetmez diyorsanız 100 bin liraya kadar da faizsiz ve geri ödemeli kredi alabiliyorsunuz. Geri ödemesini de 60 ayda yapıyorsunuz. Projenizi en fazla 150 bin liralık hazırlayabilirsiniz. Proje kosgeb için çok önemlidir. Projenizde diyelim ki 2. ayda ben 2 tane makine alacağım dediyseniz bunu gerçekleştirirsiniz. Yetkililer bunu yerinde görür ve size paranızı verir. İşte hepsi bu. Toplasan bir iki ayınızı alır ama güzel bir proje ile iş sahibi olursunuz.

 

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Genel

Vefat Edenin Banka Borcunu Kim Öder ?

Ölen kişinin banka borcu ne olur?, ölenin kredi borcunu kim öder?, Ölen kişinin konut kredisi ve taşıt kredisi borcunu kim öder ? – Oldukça önemli ve hayati bir konu ile karşınızdayız. Çok büyük ihtimal Eşiniz, Babanız yada Anneniz vefat etti. Başınız sağolsun dileklerimizi de sunalım. Şimdi asıl konu, vefat eden kişinin banka borçlarının durumunun ne

TC ile Kara Liste Sorgulama Mümkün Mü? Nasıl Öğrenilir?

Kara Liste Sorgulama, Kara Liste Öğrenme, Kara liste nasıl sorgulanır? TBB Risk Merkezi Kara Liste Sorgulama, Hangi Bankalardan  Kara Liste Sorgulaması Yapılır? – Geniş ve detaylı bir yazı ile karşınızdayım. Ekonomi hayatımızın en önemli kısmını oluşturuyor. Bankalar ile içli dışlı hale geldik. Özellikle kredi ve kredi kartı ürünleri havalarda uçuşuyor. Sadece bizim ülkede değil, tüm

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Alınır? İşte Tüm Ayrıntılar

Faturalı Hat Üzerinde Nasıl Kredi Çekiliyor? İşte Tüm Ayrıntılar – Bu yazımda ilginç ve farklı bir kredi haberine imza atacağım. Malumunuz bir sürü ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçları karşılamak adına da; ufak limitli ise kredi kartlarına yöneliyoruz. Yok daha yüksek limitli ise kredi çekmek durumunda kalıyoruz. Özellikle de 5 bin lira ile 10.000 TL arasında ciddi

Findeks Banka Kredi Notum Düşükmüş Nasıl Yükseltip Kredi Çekebilirim ?

Findeks kredi notu artırma, banka kredi notu yükseltme yolları, Kredi notu nasıl artırılır? Adım Sadullah, Kredi notumu artırmak istiyorum. Bu açıdan sizleri rahatsız etmek durumunda kaldım. Hangi bankaya gidiyorsam hep ret yanıtı alıyorum. Birde ne oluyorsa bu puanım daha da düşüyor. Hiç anlamadım. Ben kredi çekemeyecek miyim? Gelir desen en alası var. Kredi sicilim de ise

Apple Marka Akıllı Telefon için Masrafsız İhtiyaç kredisi Garanti’de

Garanti Bankası Apple Kredi kampanyası, Garanti Apple marka ürünler için ihtiyaç kredisi fırsatı – Adım mehmet ve yeni işe başladım. bazı ihtiyaçlarım var. ne yaparım ederim diye düşünürken kredice.com siteniz ile karşılaştım. Herkesin sorularına sıkılmadan üşenmeden cevap veriyorsunuz. Bu gerçek mi diye bende yazıyorum. Bakalım benim sorunuma da değinecek misiniz? Bilgisayar bölümü mezunuyum. Teknoloji ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About admin