Go to ...

Kredi Notunuzu Artırmak İçin Kolay Ama Etkili Bir Yöntem


Kredi Notunuzu Artırmak İçin Kolay Ama Etkili Bir Yöntem –  Kredi demek iş güç demek, ev yuva demek. Mal mülk demek. Tüm bu isteklerimizi krediler sayesinde çok rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Krediyi toplumun her kesimi çekiyor. Dar bütçelisi de geniş bütçelisi de. Gencide yaşlısı da. Yalnız bunla beraber kredi başvurularının büyük bir çoğunluğu kabul edilmiyor ve geri dönüyor. Tabi vatandaşta mağdur oluyor. Kredisiz işler dönmüyor. Şaka yapmıyorum ama bugün her iki kişiden birisi kredi ile evleniyor.

BU YAZI KİMLERİ İLGİLENDİRİYOR?

Findeks bir kişinin kredi alıp alamayacağına karar veriyor. Sizlerin bankalar olan ilişkilerinizi anlık olarak değerlendirir ve bir puan verir. Bu puan aralığı 0 ile 1900 aralığında olmaktadır. 1500 iyi bir puan için en düşük nottur. Budan sonra da çok iyi puan gelmektedir. İyi ve çok iyi puan aralıklarında olanlar rahat bir şekilde kredi alabiliyorlar. Ama orta riskli ve az riskli olanlar ya kredi alamıyor, yada çok düşük limitli kredi alabiliyorlar. 799 puana kadar olanlar ise çok riskli oluyorlar. Genelde kara listede oluyorlar. Bu açıdan yazımız bu grubu bağlamıyor.

FİNDEKS’İN ASIL ÇALIŞMA MANTIĞI

Findeks’in asıl çalışma mantığı, sizin bankaların ürünlerini kullanmanız ve borcunuzu da zamanın düzenli bir ödeme alışkanlığı ile vermenizdir. Yani bir ay zamanında borcunuzu ödeyip, ikinci ay borcunuzu geciktirerek öderseniz bunu findeks sevmez. Borcunuza sadık olacaksınız ve düzenli ödeme alışkanlığına sahip olacaksınız. İşte bu tüyo kredi notunuzu artırmaya yetecektir. Findeks için ürünün farkı yoktur. Limitinin de çok fazla değeri yoktur. Bankadan yararlandınız o halde sadık mısınız? buna bakar.

FİNDEKS’İ KANDIRALIM MI?

Sizin de notunuz orta yada az riskli ise o halde kredi notunuzu artıralım mı? Peki nasıl olacak bu iş? Hızlıca açıklamaya çalışayım. Bankalar size bin lira yada iki bin lira kadar kredi vereceklerdir. Bu konuda rahat olabilirsiniz. Düşük limitli bir kredi alın. Bunu aylık ödeyebileceğiniz taksitlere bölün. 100 lira gibi cüzi bir tutar belirleyin. Yada 50 TL yapın. Bu fark etmez. İlk etapta kredi notunuz az hafif aşağı düşecektir. Ama meraklanmayın ve telaşlanmayın. Şimdi findeks sizi değerlendirmeye alacak. Sizin aylık borcunuzu ödeyip ödemediğinizi inceleyecek. 50 TL sizi bunaltmayacağından her ay geciktirmeden düzenli bir şekilde borcunuzu ödeyeceksiniz.

Findeks 3 ay ile 5 ay arasında değerlendirme yapacak. Düzenli ödemeni görünce kredi notunuzu %30 oranında bir artışa geçirecektir. Bu güzel bir yöntemdir. Ama yalnızca bununla yeterli değildir. Kredi notunuzun %20 ile %30 aralığında arttığını gördükten sonra, şimdi sıra bankadan çektiğiniz nümerik tutardaki kredi borcunu bir anda kapatmada. Bunu yaptığınız anda kredi notunuz çıldıracak ve bir anda zıplayacaktır. İşte bu yöntemi kullananlar kredi notunu istediği gibi artırarak dilediği ölçüde kredi alabiliyor.

UNUTMAYIN

Size verdiğim tüyoyu unutmayın. Artık findeksin çalışma mantığını öğrenmiş oldunuz. O ahlde kreid kartı borcunuzu da geciktirmeden düzenli ödeme alışkanlığı ile ödeyin. yada kredi kartınızdan nakit avans kullanın. Hada ek hesaptan para çekin. Ama 100 -200 TL kadar. Buralardan alacağınız paralara günlük faiz işler. O yüzden düşük limitli para çekin ve ertesi gün geri ödeyin. Ayda bir kaç defa bunu deneyin. Mantık aynı. Bankanın sunduğu hizmeti kullandınız ve borcunuzu tam zamanında ödediniz. Üstelik sürekli bu şekilde olduğunuzu ispatladınız ve sadık bir müşteri olduğunuzu findeks gördü. Bu sayede kredi notunuz her zaman artacaktır.

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kredi Notları

Türkiye İş Bankası Günde 5 Liraya 5.000 TL Sonbahar Kredisi Başvuru Şartları

İş bankası Sonbahara Özel Kredi Kampanyası, Türkiye İş Bankası Hesaplı, Uygun ve Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi – Parasız hiç bir iş dönmüyor. Dünyalar kadar ihtiyacımız var. Birde yılın bazı zamanlarında bazı zaruri harcamalarımız oluyor. Sonbaharda buna dahil. Toplumun geneli itibari ile sonbahar ile birlikte harcamalarımız artıyor. Zira herkesin kendi çapında bazı hazırlıkları oluyor. Örneğin bir

Qnb Finansbank Kredi Notuna Göre Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi

Qnb Finansbank 2017 Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi, Uygun ve hesaplı bayrama özel kredi – Saygıdeğer dostlarımız, 2 -3 haftadır bankaları kurban bayramına özel olarak sundukları kredi kampanyalarını sizler ile paylaşıyoruz. Zira bayram gibi, yılbaşı gibi veya doktorlar günü, öğretmenler günü gibi özel haftalarda bankalar kredilerini daha da uygun faiz ile veriyorlar. Bu da kredi çekecek

Türkiye Halk Bankası Emeklilere 5.000 TL Uygun Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Emekli Kredi Kampanyası –  Emekli okurlarımız, sizler için güzel bir kredi kampanyası hazırladık. Hani nerede özel bir kampanya varsa anında bu siteden sizler ile paylaşmaya çalışıyoruz zaten. Dediğim gibi bu yazıda da emekliler için güzle bir kampanya hazırlanmış. Sizlerinde yüksek faiz ile kredi almasını istemediğimizden bu

Halkbank Hesaplı ve Çok Uygun Kurban Bayramı Kredisi 2017

Hailkbank Bayram Ettiren Kredi, Düşük faizli kurban bayramı kredisi, Uygun ihtiyaç kredisi – Bayram ağzı bu kampanyayı mutlaka sizlere ulaştırmak gerekliliğini kendimde hissediyorum. 7 -8 bankanın kurban bayramı için hazırlamış oldukları kredi kampanyalarını, sizler için derleyip daha önce sunmuştum zaten. Yalnız Halkbank son ana kadar bekledi ve turnayı gözünden vurmuş olduk. Bayram özel bir kampanya

Abank’tan Kurban Bayramı Müjdesi Kredi Kampanyası İnternetten Anında Başvuru

Abank 2017 kurban bayramı ihtiyaç kredisi, alternatifbank hesaplı kredi, uygun faizli bayram kredisi kampanyası – Kurban bayramı tüm ihtişamı ve gösterişi ile yaklaşmaya devam ediyor. Büyük AVM’ler kendilerini hazırladılar. Marketler ise kendi çapında hazırlıklarını tamamladılar. Esnaflarımız hazır gibi. Vatandaşlar ise son rötuşlarını yapıyorlar. Örneğin bizim apartmanda ki komşuların hemen hemen hepsi otellerde yerlerini ayırdılar bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About admin