Go to ...

Şekerbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi Avantajlı Mı?


Şekerbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi Avantajlı Mı? – Adım Ahmet ve bir devlet dairesinde kamu görevlisi olarak çalışıyorum. Devletimize 20 yıl bir fiil hizmet ettim. halende ediyorum. Şimdiye kadar krediye ihtiyaç duymadım. Ama artık vakti geldi. Büyük kız Kıbrıs da %50 burslu tıp fakültesini kazandı. Bunun giderleri elbetteki olacak. Birde evin eşyalarını artık değiştirelim diyoruz. Doğal olarak da kredi şart. Geçenlerde Şekerbank’dan kamu görevlilerine özel bir kredi kampanyasından söz ettiler.

Bunca zamandır bende hizmet etmişim. Mecbur kredi çekeceğiz ama şekerbank bizler için avantajlı mıdır? Buradan çekmeli miyim? Şartlar nelerdir? Biraz yardımcı olursanız sevinirim.

KAMU ÇALIŞANLARINA ÖZEL KREDİ KAMPANYASI ŞEKERBANK’DA MEVCUT

TCKREDİNOTU.COM: Ahmet bey, bunca zamandır bu devlete hizmet etmişsiniz, bizlerde bu konuda sizlere yardımcı olmak istedik. Şekerbank’ı sormuşsunuz. Öncelikle böyle bir kredi kampanyasının doğruluğunu kanıtlayalım. Kamu çalışanlarına özel kredi şekerbank’dan veriliyor. Yazımızın devamında da bu kredi kampanyasının özelliklerinden bahsedelim. Birde avantajlı mıdır? tarzında bir soru da yöneltmişsiniz. Bunu da cevaplandıralım. Ama kredi çekip çekmeme konusunda size bir şey diyemeyeceğim gibi zorlayamam da. Burası tarafsız ve güvenilir bir platform. Karar sizin anlayacağınız.

ŞEKERBANK KREDİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ

Bu kredi kampanyası ile alınabilecek en yüksek kredi tutarı 50.000 TL olacaktır. Bu tutar ile bir çok ihtiyaç rahatlıkla karşılanabilir. Aldığınız krediyi de en kısa vade olan 3 ayda geri ödeyebileceğiniz gibi en uzun vade olan 48 ayda da ödeyebilirsiniz. Faiz oranı sabit tutulmuş. Tüm vadeler için faiz oranı %1,55 dir.  Hayat sigortası da yaptırmanız gerekecektir. Hayat sigortası tutarı için bir şey diyemiyorum. Çünkü kredi tutarı ve vadesinin yanı sıra sizin yaşınız ve cinsiyetinize göre hesaplanıyor.

Kredi tahsis ücreti bu kampanyada var. Aldığınız kredinin %0,5’i oranında bir ücret ödüyorsunuz. Örnek olması adına, 50 bin lira kredi aldığınızı farz edelim. Buna göre ödeyeceğiniz tahsis ücreti de 250 TL olacaktır. Dilerseniz şimdi örnek ödeme planı çıkaralım.

KAMU KAMPANYASI İÇİN 10 BİN LİRA HESAPLAMASI

Aklınızdaki soru işaretlerini kaldırabilmek adına bir çok kişiye lazım olan ve en fazla tercih edilen 10 bin lira üzerinden kredi hesaplaması yapacağız. Ayrıca kredi taksitlerinden etkilenmemeniz için de en uzun vade olan 48 ayı tercih edeceğiz. Şekerbank tüm vade seçeneklerinde faiz oranını sabit tutarak %1,55’i sizlere sunmuş. Aylık taksit tutarınızı belirttiğimiz verilere göre hesapladığımızda 316,80 TL karşımıza çıkıyor. Geri ödemeniz gereken toplam kredi tutarı ise 15.206,40 TL dir.

Ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti 52,5 TL olacaktır. Aylık toplam maliyet oranı %2,0939 dur. Yıllık toplam maliyet oranına baktığımızda ise %25,1271 çıkıyor.

  • AHMET BEY: Krediyi çekmeli miyim?
  • TCKREDİNOTU.COM: Ahmet Bey, demin yukarıda da söz ettiğim gibi, kredi çekin yada çekmeyin diye bir yönlendirme yapmayı doğru bulmuyorum. Ama sadece bir kredi kampanyasına bakmamanızı ve sitemizdeki diğer kredi kampanyalarını da incelemenizi öneririz.

 

KREDİ KAMPANYASI AVANTAJLI MI?
  • AHMET BEY: Kredi kampanyası avantajlı mıdır peki?
  • TCKREDİNOTU.COM: Bu soruda biraz daha yardımcı olabiliriz. Kredi kampanyasına baktığımızda kamu görevlilerine kolay bir şekilde kredi alabilmeleri sağlanmış. Şekerbank özellikle çiftçiler, esnaflar ve KOBİ’ler tarafından sıklıkla tercih edilen bir banka. Denizbank’da kendisine bağlı. Lakin ben şahsi görüşüm, faiz oranı biraz daha makul seviyelerde olabilirdi. Zira piyasadaki bazı bankaların kamu kredileri çok daha avantajlı gibi. Tabi bunu sadece faiz oranını baz alarak söylüyorum. Diğer şartlara değinmedim.

 

Artık bizlerden bu kadar. Sizi kararınızla baş başa bırakmak istiyorum. Ama mutlaka sitemizdeki diğer kredi kampanyalarına da bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka Şubesi

Türkiye İş Bankası Günde 5 Liraya 5.000 TL Sonbahar Kredisi Başvuru Şartları

İş bankası Sonbahara Özel Kredi Kampanyası, Türkiye İş Bankası Hesaplı, Uygun ve Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi – Parasız hiç bir iş dönmüyor. Dünyalar kadar ihtiyacımız var. Birde yılın bazı zamanlarında bazı zaruri harcamalarımız oluyor. Sonbaharda buna dahil. Toplumun geneli itibari ile sonbahar ile birlikte harcamalarımız artıyor. Zira herkesin kendi çapında bazı hazırlıkları oluyor. Örneğin bir

Qnb Finansbank Kredi Notuna Göre Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi

Qnb Finansbank 2017 Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi, Uygun ve hesaplı bayrama özel kredi – Saygıdeğer dostlarımız, 2 -3 haftadır bankaları kurban bayramına özel olarak sundukları kredi kampanyalarını sizler ile paylaşıyoruz. Zira bayram gibi, yılbaşı gibi veya doktorlar günü, öğretmenler günü gibi özel haftalarda bankalar kredilerini daha da uygun faiz ile veriyorlar. Bu da kredi çekecek

Türkiye Halk Bankası Emeklilere 5.000 TL Uygun Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Emekli Kredi Kampanyası –  Emekli okurlarımız, sizler için güzel bir kredi kampanyası hazırladık. Hani nerede özel bir kampanya varsa anında bu siteden sizler ile paylaşmaya çalışıyoruz zaten. Dediğim gibi bu yazıda da emekliler için güzle bir kampanya hazırlanmış. Sizlerinde yüksek faiz ile kredi almasını istemediğimizden bu

Halkbank Hesaplı ve Çok Uygun Kurban Bayramı Kredisi 2017

Hailkbank Bayram Ettiren Kredi, Düşük faizli kurban bayramı kredisi, Uygun ihtiyaç kredisi – Bayram ağzı bu kampanyayı mutlaka sizlere ulaştırmak gerekliliğini kendimde hissediyorum. 7 -8 bankanın kurban bayramı için hazırlamış oldukları kredi kampanyalarını, sizler için derleyip daha önce sunmuştum zaten. Yalnız Halkbank son ana kadar bekledi ve turnayı gözünden vurmuş olduk. Bayram özel bir kampanya

Abank’tan Kurban Bayramı Müjdesi Kredi Kampanyası İnternetten Anında Başvuru

Abank 2017 kurban bayramı ihtiyaç kredisi, alternatifbank hesaplı kredi, uygun faizli bayram kredisi kampanyası – Kurban bayramı tüm ihtişamı ve gösterişi ile yaklaşmaya devam ediyor. Büyük AVM’ler kendilerini hazırladılar. Marketler ise kendi çapında hazırlıklarını tamamladılar. Esnaflarımız hazır gibi. Vatandaşlar ise son rötuşlarını yapıyorlar. Örneğin bizim apartmanda ki komşuların hemen hemen hepsi otellerde yerlerini ayırdılar bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About admin