Tüm İhtiyaçlarınız İçin Garanti Bankası Ramazan Bayramı Kredisi 2017

Garanti Bankası Bayram Kredisi, 2017 Ramazan Bayramı kredisi, Hesaplı ihtiyaç kredisi, Hızlı kredi – Değerli dostlarımız, ramazan ayına özel bankaların sizlere sunduğu haberleri yayınlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızı da garanti bankasına ayırdık. Zira gerek ramazan ayı içerisindeki masraflarınızı karşılamanız için, gerekse de ramazan bayramı ve sonrasında ki ihtiyaçlarınızı karşılamanız için bayram kredisi adı altında bir kampanya sunuyor. Kampanya henüz yeni yayınlandığından, paraya ihtiyaç duyan okurlarımıza bir alternatif oluşturması adına bizlerde sizin ile paylaşıyoruz.

GARANTİ BANKASI BAYRAM KREDİSİ KAMPANYASI

Ramazan ayı ile birlikte masraflar biraz artıyor. birde işin içine bayram dahil edilince masraflarımız daha da artıyor. bu açıdan da garanti bankası ramazan bayramına özel kredi kampanyası ile sizlere sesleniyor. Bayram kredisinde sizlere sunulan en uzun vade 48 aydır. Ayrıca en kısa vade ise 3 ay ile sınırlıdır. Kredi alacak kişiler 4 yıla kadar kredi vadelerini uzatıp seçebilirler. Bunun dışında faiz oranının %1,29 ile %1,44 arasında değiştiğini belirtelim. Faiz oranları kredi limiti ve vadesine göre şekilleniyor ve sizlere sunuluyor.

KREDİ LİMİTİ NE KADAR VE NASIL HESAPLANIYOR?

Peki kredi limiti nasıl? Ramazan bayramının esasen güzel bir de kredi limiti var. Toplamda 75 bin liraya kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu tutarı da tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak adına kullanabilirsiniz. Burada kredi limiti hesaplanırken, sizlerin aylık gelirine bakılıyor. En yüksek kredi taksidiniz hesaplandığında ise aylık gelirinizin yarısı alınıyor. Örneğin 2600 lira aylık geliriniz var. O halde bir yada en fazla 1.300 lira taksit ödeyebilirsiniz. Sizlerde kendi limitinizi bu şekilde hesaplayabilirsiniz.

DİKKAT

Yalnız bilmeniz gereken bir iki husus var. Bunlardan ilki gelir belgenizi mutlaka bankaya sunmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi alacakların kredi notunun da çok riskli olmaması gerekiyor. İyi bir kredi notu işinize yarayacaktır. Diğer hususlar ise cebinizden çıkacak bir iki gideriniz olacak. Örneğin bayram kredisinin tahsis ücreti bulunuyor. Buda kredi tutarının %0,5’i oranında sizlerden tahsil ediliyor. Bunun dışında hayat sigortası da yaptırıp ödemeniz gerekecek. Zaten kredi ile birlikte otomatik olarak yapılıyor.

BAYRAM KREDİSİNE NASIL BAŞVURU YAPILIYOR?

Bayram kredisine başvuru yapacak kişiler garanti bankası müşterisi iseler, banka şubesine uğramadan internetten başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler. İsterlerce cep şubeden de başvurularını yapabilirler. Burada müşterilere sunulan limitler çerçevesinde kredi alabilirsiniz. Ama genel anlamda eğer garanti bankası maaş müşterisi değilseniz 25 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. garanti bankası maaş müşterileri ise maaşları oranında daha fazla kredi başvurusu yapabilir. Eğer garanti müşterisi değilseniz banka şubelerine uğramanız gerekiyor. Ayrıca garanti maaş müşterisi olmayanlar daha fazla kredi limiti istiyorlarsa banka şubesine gitmeleri lazım.

ÖRNEK KREDİ HESAPLAMALARI YAPALIM

Diyelim ki 25 bin lira kredi çekeceksiniz ve bu kredi limitini de geri öderken 48 ay vadeden yararlanacaksınız. Garanti bankası ise bu şartlarda sizlere faiz olarak %1,44 oranını veriyor. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarına baktığımızda ise karşımıza 770,60 TL çıkıyor. Hayat sigortası 381,25 TL dir. Ödemeniz gereken kredi tahsis ücretiniz ise 125 TL dir. Toplam maliyet tutarı da 37.119,88 TL dir.

Diyelim ki 75 bin lira kredi çekeceksiniz ve bu kredi limitini de geri öderken 48 ay vadeden yararlanacaksınız. Garanti bankası ise bu şartlarda sizlere faiz olarak %1,29 oranını veriyor. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarına baktığımızda ise karşımıza 2.225,76 TL çıkıyor. Hayat sigortası 1.143,75 TL dir. Ödemeniz gereken kredi tahsis ücretiniz ise 375 TL dir. Toplam maliyet tutarı da 107.230,49 TL dir.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.