Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı (Faizsiz Bankacılık)

Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı – Adım Süleyman. Şimdi herkesin türlü türlü ihtiyacı oluyor. Tabi bizimde ihtiyacımız oluyor. Kredi çekmek durumundayım. Ama benim durumum biraz farklı. Çünkü hayatımda faize bulaşmadım. Bankalarda faiz ile kredi veriyor ki maalesef. Şimdi benim ne yapmam gerekiyor. Faize bulaşmadan kredi çekmem gerekiyor da. Daha farklı bir ismi varsa bilmiyorum ama para lazım anlayacağınız. ne yapmalıyım? Nasıl Bir yol İzlemeliyim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

TCKREDİNOTU.COM: Süleyman bey, öncelikle yalnız olmadığınızı belirterek yazımıza devam etmek istiyorum. Çünkü ülkemizde sizin gibi faize bulaşmadan finansman sağlamak isteyen vatandaşlarımız var. Bu durumda sizlere önerim faizsiz yani kar payı oranı ile çalışan bankaları tercih etmenizdir. SÜLEYMAN BEY: Ya bu konuda lütfen daha fazla yardımcı olur musunuz? Bu finansmanı alabileceğim ve sizin tavsiye edeceğiniz bir banka var mıdır?

DİLERSENİZ TÜRKİYE FİNANS’IN FİNANSMANINA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Öncelikle ülkemizdeki katılım bankalarını sayalım. Bu bankalar Türkiye Finans, KuveytTürk, Albaraka Türk, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankalarıdır. Sizlerde faizsiz ve kar oranı ile para çekmek istiyorsanız, bu bankalardan birisini tercih edebilirsiniz. Bu yazı ile de Türkiye Finans’ın hazırladığı bir finansman haberinden söz edeceğiz. Bu sayede faize bulaşmadan istediğiniz nakite ulaşabileceksiniz. Peki bu kampanyanın şartları neler? Haydi şimdide detaylara ve özelliklere geçiş yapalım.

TÜRKİYE FİNANS İHTİYAÇ FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ VE AYRINTILARI

İhtiyaç finansmanınızı, türkiye finans katılım bankacılığı kurallarına göre alabilirsiniz. Başvurusu için banka şubesine uğramanız gerekmektedir. Ama başvurusu hızlı ve kolaydır. Başvuru değerlendirmesi de hızlı yapılmaktadır. Sizlerde bu sayede tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğunuz paraya kavuşmuş olacaksınız. Başvuruda istenen belgeleri de rahatlıkla toplayabilirsiniz. Bunlar; Nüfus cüzdanı, Gelir belgesi ve Finansmana konu olan ürüne ait proforma örneğini de sunmalısınız.

KÂR ORANLARI

Bu finansmanı 48 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz. Anlayacağınız finansmanın oldukça uzun bir taksit süresi vardır. Sizde elinize geçen gelire göre ve gidere göre taksit planınızı seçebilirsiniz. Kendini zorlamak istemeyenler elbetteki uzun vadeleri tercih edecektir. Bilmeniz gereken bir diğer konu ise kredinin kâr oranlarıdır. Kâr oranları, kredi vadesine göre değişebiliyor. 12 ay ve 24 ay vade için kâr oranları %1,39 olacaktır. 36 ay ve 48 ay vade için kâr oranları %1,45 olacaktır. Haydi şimdi bir kaç tane de hesaplama yapalım.

10 BİN LİRA İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALAR

12 ay vade ve %1,39 kâr oranı ile 10 Bin lira finansman alacağınızı varsayalım. Buna göre aylık taksidiniz 926,42 TL olacaktır. Geri ödeyeceğiniz toplam finansman tutarı ise 11.117,04 TL dir. Kredi tahsis ücreti 52,5 TL olacaktır. Yıllık toplam maliyette %23,12 dir.

24 ay vade ve %1,39 kâr oranı ile 10 Bin lira finansman alacağınızı varsayalım. Buna göre aylık taksidiniz 509,04 TL olacaktır. Geri ödeyeceğiniz toplam finansman tutarı ise 12.216,96 TL dir. Kredi tahsis ücreti 52,5 TL olacaktır. Yıllık toplam maliyette %22,58 dir.

36 ay vade ve %1,45 kâr oranı ile 10 Bin lira finansman alacağınızı varsayalım. Buna göre aylık taksidiniz 376,13 TL olacaktır. Geri ödeyeceğiniz toplam finansman tutarı ise 13.540,68 TL dir. Kredi tahsis ücreti 52,5 TL olacaktır. Yıllık toplam maliyette %20,44 dür.

38 ay vade ve %1,45 kâr oranı ile 10 Bin lira finansman alacağınızı varsayalım. Buna göre aylık taksidiniz 309,01 TL olacaktır. Geri ödeyeceğiniz toplam finansman tutarı ise 14.832,48 TL dir. Kredi tahsis ücreti 52,5 TL olacaktır. Yıllık toplam maliyette %20,34 dür.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.